PAM چیست؟

مدیریت سطح دسترسی  (PAM) چیست؟

مدیریت دسترسی ممتاز (PAM) چیست؟

ده راه حل برتر Privileged Access Management

کاوش ویژگی هایی مانند مدیریت رمز عبور ، امنیت مبتنی بر نقش ، اعلان های زمان واقعی و گزارش

PAM چیست؟

مدیریت سطوح  دسترسی (PAM) یا Privileged Access Management یک اقدام امنیتی است که به سازمان ها اجازه می دهد فعالیت کاربران با سطح دسترسی ممتاز ، از جمله دسترسی آنها به سیستم های تجاری اصلی و آنچه که آنها قادر به انجام آن هستند را کنترل و نظارت کنند. اکثر سازمان ها سیستم های خود را در سطوح مختلف سفارش می دهند، با توجه به شدت پیامدها باید از سیستم استفاده شود یا از آن سوء استفاده شود. حساب های ممتاز ، مانند مدیر دامنه و حساب تجهیزات شبکه ، بر اساس سطوح بالاتر مجوزها ، سطوح مدیریتی دسترسی به سیستم های رده بالا را فراهم می کنند. راه حل های PAM به مدیران کمک می کند تا دسترسی به منابع مهم تجاری را کنترل کرده و از امنیت این سیستم های رده بالا اطمینان حاصل کنند. این لایه امنیتی اضافی از سیستم های تجاری مهم محافظت می کند ، اما حاکمیت بهتر و رعایت مقررات داده را نیز تشویق می کند.

گزارش تحقیقات Verizon در سال 2020 نشان داد که بیش از 80 درصد از هک های مربوط به استفاده از اعتبارات سرقت شده یا از دست رفته است. یک مطالعه اخیر توسط Centrify نشان داد که 74 درصد از نقض داده ها شامل دسترسی به یک حساب ممتاز است. این بسیار مهم است که سازمان ها اعتبارنامه ورود به سیستم را به ویژه برای سیستم های رده بالا و پر خطر حفظ کنند. راه حل های PAM این امنیت را با ذخیره اطلاعات ورود به سیستم حساب های اداری ممتاز در یک مخزن امن ، فراهم می کند و خطر سرقت آنها را کاهش می دهد. برای دسترسی به این مدارک ، کاربران باید یک فرایند احراز هویت را طی کنند که نشان می دهد به حساب دسترسی پیدا کرده اند. این فرایند به سازمانها اجازه می دهد تا دید واضح و مشخصی داشته باشند که چه کسی از کدام حساب و از کجا دسترسی دارد .

در این مقاله ، ما ده راه حل برتر مدیریت دسترسی ویژه را که برای ایمن سازی سیستم های حیاتی سازمان طراحی شده اند ، بررسی می کنیم. ما ویژگی هایی مانند مدیریت رمز عبور و احراز هویت چند عاملی ، امنیت مبتنی بر نقش ، اعلان های زمان واقعی و گزارش قوی را بررسی خواهیم کرد و برخی از اطلاعات اولیه در مورد ارائه دهنده و ویژگی های کلیدی هر راه حل ، و همچنین نوع مشتری که برای آنها مناسب تر است را به شما ارائه می دهیم.

راه حل های برتر Privileged Access Management (PAM) شامل:

 • ARCON | BeyondTrust | Centrify | CyberArk | Foxpass | Hitachi ID Systems | JumpCloud | One Identity | Thycotic | WALLIX
foxpass-pam
cyber-ark-pam
centrify-pam
beyond-trust-pam
arcon-pam
wallix-pam
thycotic-pam
one-identity-pam
jump-cloud-pam
hitachi-id-pam
 • راه حل اول PAM :

ARCON

Privileged Access Management
arcon-pam

راهکارهای مدیریت ریسک ARCON برای ایمن سازی داده ها و حفظ حریم خصوصی از طریق پیش بینی موقعیت های خطرناک ، محافظت از سازمان ها در برابر این خطرات و جلوگیری از پیشرفت آنها در حوادث طراحی شده است. ARCON به تیم های امنیتی شرکت اجازه می دهد تا کل چرخه عمر حساب های ممتاز خود را ایمن و مدیریت کنند. از اعتبارات ممتاز در برابر سوء استفاده از حملات خودی و جرایم سایبری شخص ثالث محافظت می کند.

طاق رمز امن

ARCON | PAM دارای یک طاق رمز امن است که تغییرات مکرر رمز عبور را خودکار می کند. طاق رمزهای قوی و پویا تولید و ذخیره می کند ، که فقط توسط کاربران مجاز قابل دسترسی است. برای دسترسی به طاق ، کاربران باید احراز هویت چند عاملی (MFA) را انجام دهند. ARCON برای تأیید هویت کاربران ، تأیید یکبار رمز عبور (OTP) مبتنی بر نرم افزار را ارائه می دهد و اگر یک سازمان بخواهد لایه هایی از احراز هویت در اطراف طاق ایجاد کند ، این ابزار با راه حل های احراز هویت شخص ثالث ادغام می شود. امنیت MFA به ARCON | PAM برای دسترسی تک ورود به سیستم (SSO) به همه سیستم های حیاتی بدون نیاز به اشتراک گذاردن اطلاعات کاربری توسط کاربران. این امر باعث می شود روند ورود به سیستم کارآمدتر باشد ، در حالی که از داده های مهم در برابر تهدید به نقض گذرواژه محافظت می شود. در نهایت، همه دسترسی های ممتاز به موقع انجام می شود.

کاهش سریعتر ریسک

نظارت بر جلسات پیشرفته به مدیران اجازه می دهد تا بینش کاملی در مورد اینکه چه کسی و چرا از محیط دسترسی ممتاز استفاده می کند ، داشته باشد ، که باعث کاهش سریعتر ریسک می شود. ARCON | PAM همچنین یک ممیزی کامل از فعالیت های ممتاز ، و همچنین گزارش ها و تجزیه و تحلیل نتایج را از طریق موتور گزارش راه حل ارائه می دهد. این به مدیران و حسابرسان اجازه می دهد تا وضعیت مطابقت سازمان را در صورت نیاز ارزیابی کنند.

پشتیبانی

علاوه بر راه حل ، ARCON به صورت پشتیبانی 24 ساعته و 7 روزه به همه مشتریان خود به عنوان پشتیبانی اصلی ارائه می دهد و آنها بین سطوح پشتیبانی فنی فرقی نمی گذارند. ARCON | PAM نیز بسیار مقیاس پذیر است. به این دلایل ، اگرچه از فناوری سطح سازمانی استفاده می کنیم ، اما ARCON | را توصیه می کنیم PAM برای هر سازمان اندازه ای که به دنبال راه حل قوی PAM است.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل دوم PAM :

BeyondTrust

Privileged Remote Access
beyond-trust-pam

ارائه طیف وسیعی از راه حل ها

BeyondTrust یک فروشنده پیشرو در زمینه Privileged Access Management است. آنها طیف وسیعی از راه حل ها را ارائه می دهند که سطوح بالای دید و امنیت را در نقاط پایانی ، سرور ، ابر ، DevOps و محیط های دستگاه شبکه ارائه می دهد. دسترسی از راه دور ممتاز راه حل BeyondTrust برای مدیریت و ممیزی دسترسی های داخلی از راه دور و شخص ثالث با دسترسی ممتاز ، بدون نیاز به VPN است. این برنامه به گونه ای طراحی شده است که بهره وری کارکنان را بدون در نظر گرفتن موقعیت مکانی آنها ، در حالی که بازیگران بد را از دسترسی به سیستم های تجاری مهم باز می دارد.

ذخیره گذرواژه ها

دسترسی از راه دور ممتاز ، گذرواژه ها را در یک طاق بر اساس ابزار مبتنی بر ابر ذخیره می کند. متناوبا ، این راه حل با BeyondTrust’s Password Safe ادغام می شود که به صورت نرم افزاری ارائه می شود. هر دو گزینه قابلیت تزریق اعتبار BeyondTrust را فعال می کند ، که به BeyondTrust اجازه می دهد اعتبارنامه را به طور ایمن از طاق مستقیماً به یک جلسه تزریق کند. این بدان معناست که کاربران در هیچ مرحله ای از ورود به سیستم هنگام ورود به سیستم اطلاعات کاربری را افشا نمی کنند. این راه حل همچنین دارای قابلیت های نظارت قوی است ، با قابلیت ردیابی و ممیزی که همه در یک رابط واحد قابل دسترسی هستند. سرپرستان می توانند تنظیمات ترجیح مجوز و اعلان را برای دریافت هشدار هنگام دسترسی کاربر به دسترسی از راه دور ممتاز تنظیم کنند. این اعلان ها همچنین از راه دور مناسب کارگران هستند ، به طوری که سرپرستان می توانند درخواستهای دسترسی را تأیید کرده و میزان استفاده از دستگاه های تلفن همراه خود را از هر مکانی کنترل کنند.

کنسول های رومیزی

Privileged Remote Access دارای کنسول های رومیزی برای Windows ، Mac و Linux است. همچنین به کاربران با سطح دسترسی ممتاز اجازه می دهد تا از طریق یک کنسول مبتنی بر وب یا یک برنامه تلفن همراه برای دسترسی ممتاز در هر زمان و هر مکان به سیستم های مهم دسترسی داشته باشند. این امر آن را به یک راه حل قوی برای هر سازمانی با کارگران از راه دور که نیاز به دسترسی به سیستم های ممتاز دارند تبدیل می کند.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطوح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل سوم PAM :

Centrify

Privileged Access Service
centrify-pam

پیشرو در ارائه مدیریت دسترسی در سطح سازمان

Centrify پیشرو در ارائه مدیریت دسترسی در سطح سازمان است. راه حل های مبتنی بر ابر آنها از یک روش اعتماد صفر برای اطمینان از امنیت کامل استفاده می کنند و بیش از نیمی از Fortune 500 را ارائه می دهند. Centrify’s Privileged Access Service راه حل PAM آنها است که دسترسی به حساب ها را در سرورها و دستگاه های شبکه ، در prem و prevision تضمین می کند. ابر، این دسترسی اداری ایمن را از طریق درخواست های دسترسی به گردش کار ارائه می دهد و اطمینان می دهد که تنها کاربران تأیید شده می توانند وارد سیستم شوند در حالی که بازیگران بد از سیستم های مهم تجاری دور هستند.

ذخیره در یک طاق امن

سرویس دسترسی ممتاز رمزهای عبور و اسرار مشترک (مانند آدرس IP) را در یک طاق امن ذخیره می کند که فقط کاربران مجاز می توانند به آن دسترسی داشته باشند. این راه حل برای تأیید هویت کاربران از MFA در سطح طاق استفاده می کند و زمینه هر تلاش ورود به سیستم را برای فعالیت های مشکوک مانند مکان غیر معمول یا زمان ورود به سیستم تجزیه و تحلیل می کند. سرویس دسترسی ممتاز از یادگیری ماشینی برای یادگیری مداوم الگوهای ورود کاربران استفاده می کند و به آن اجازه می دهد دسترسی را به طور دقیق مجاز یا مسدود کند یا احراز هویت اضافی نیاز داشته باشد. هنگامی که یک جلسه جلسه خود را به پایان می رساند ، اعتبارنامه به طور خودکار چرخانده می شود تا اطمینان حاصل شود که کاربران نمی توانند از اعتبارنامه های یکسان دو بار استفاده کنند و مجرمان سایبری نمی توانند با استفاده از اطلاعات سرقت شده به حساب دسترسی پیدا کنند. قابلیت های قوی نظارت و ضبط جلسه به مدیران این امکان را می دهد که پس از ورود کاربران به سیستم های ممتاز ، چه کار می کنند.

سرویس دسترسی ویژه Centrify

سرویس دسترسی ویژه Centrify به عنوان یک راه حل کامل SaaS ارائه می شود که با حذف نیاز به نصب نرم افزار ، فشار بر منابع سیستم مشتری را کاهش می دهد. از آنجا که مبتنی بر ابر است ، به طور یکپارچه با سایر سیستم عامل های SaaS و IaaS ادغام می شود. همچنین دسترسی ایمن به کارگران از راه دور ، از جمله برون سپاری IT و فروشندگان شخص ثالث بدون نیاز به VPN را فراهم می کند. به همین دلیل ، ما Privilege Access Service را به عنوان یک راه حل قدرتمند PAM برای شرکت هایی که در حال حاضر در محیط IT ترکیبی یا ابری کار می کنند ، توصیه می کنیم.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل چهارم PAM :

CyberArk

Core Privileged Access Security
cyber-ark-pam

یکی از بزرگترین سهام بازار PAM

CyberArk یکی از بزرگترین سهام بازار PAM را در اختیار دارد و راه حل های مبتنی بر سیاست را در سطح سازمان ارائه می دهد که به تیم های فناوری اطلاعات اجازه می دهد فعالیت های حساب ممتاز را ایمن ، مدیریت و ثبت کنند. راه حل Core Privilege Access Security (PAS) امنیت دسترسی چند لایه را برای حساب های ممتاز فراهم می کند و دارای بیش از 500 ادغام “خارج از جعبه” است. مدیریت و گزارش متمرکز آن به مدیران بینشی واضح می دهد که چه کسی و چرا به سیستم های حیاتی دسترسی دارد.

اسکن مداوم شبکه

Core PAS به طور مداوم شبکه را اسکن می کند تا دسترسی ویژه را تشخیص دهد. تیم های فناوری اطلاعات می توانند تلاش های دسترسی را با افزودن آنها به صف ، یا تغییر حساب ها و اعتبارنامه ها بر اساس سیاست های شرکت انتخاب کنند. اعتبارنامه برای دسترسی به دارایی های مهم در یک طاق امن جدا شده است و به جلوگیری از قرار گرفتن در معرض اعتبار کمک می کند. تیم های فناوری اطلاعات می توانند از کنسول مدیریت مرکزی ، ضبط و ممیزی جلسات ممتاز را در مخزن رمزگذاری شده انتخاب کنند. ضبط ها شامل پخش ویدئو می شوند ، بنابراین سرپرستان می توانند فعالیت ها و ضربه های کلیدی خاصی را مشاهده کرده و آنها را از نظر فعالیت مشکوک کنترل کنند. در صورت تشخیص رفتار مشکوک ، Core PAS به طور خودکار جلسه ممتاز را بر اساس میزان خطر متوقف یا خاتمه می دهد.

یک نسخه پیشرفته از Core Privileged Access Security

CyberArk همچنین یک نسخه پیشرفته از Core Privileged Access Security را ارائه می دهد ، که شامل کنترل های دسترسی دانه ای با مدیریت مرکزی برای حداقل امتیاز محافظت از سرور و نظارت بر شبکه برای تهدیدهای کنترل کننده های دامنه است. هر دو این ماژول ها به طور کامل با راه حل استاندارد ادغام می شوند. راه حل CyberArk با گزینه های استقرار داخلی ، ابری و SaaS ارائه می شود و آن را برای همه سازمان ها ، صرف نظر از وضعیت انتقال ابر ، مناسب می کند. ما Core Privileged Access Security را برای هر شرکتی که به دنبال راه حل PAM قابل اعتماد و انعطاف پذیر است ، توصیه می کنیم.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل پنجم PAM :

Foxpass

Privileged Access Management
foxpass-pam

Foxpass Privilege Access Management دسترسی به سرور و شبکه را خودکار می کند و از سیستم های تجاری مهم محافظت می کند و در عین حال فشار بر منابع تیم فناوری اطلاعات را کاهش می دهد. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که بدون هیچ مشکلی با هر سیستم دیگری که از قبل در سازمان وجود دارد ، از جمله سیستم های ایمیل ابری و راه حل های SSO موجود ادغام شود ، به طوری که مشتریان بتوانند در چند دقیقه حفاظت خود را ایجاد کنند.

Foxpass Privileged Access Management سرویس خودکار SSH Key و رمز عبور با MFA و چرخش رمز عبور ارائه می دهد. مدیران می توانند الزامات رمز عبور را در یک رابط کاربری آسان تنظیم کنند. این راه حل همچنین یک API کامل ارائه می دهد که به مدیران اجازه می دهد کنترل دسترسی به سرور را به صورت خودکار انجام دهند ، اطلاعات کاربران را تغییر داده و اعضای گروه را مدیریت کنند. API درخواست های احراز هویت را ثبت می کند تا سرپرست ها به وضوح در مورد افرادی که به سیستم های حیاتی دسترسی دارند آشنا شوند ، و این گزارش ها همچنین می توانند به عنوان اثبات انطباق مورد استفاده قرار گیرند. LDAP و RADIUS که میزبان ابر هستند به Foxpass PAM اجازه می دهند تا در سراسر برنامه برنامه های سازمانی ، ورود به سیستم را انجام دهد و نیاز به گذرواژه را کاهش دهد. مدیران همچنین می توانند MFA را در این سطح برای امنیت بیشتر و ثبت درخواست های LDAP و RADIUS برای تشخیص و پاسخ خودکار تهدیدها فعال کنند.

راه حل PAM Foxpass امنیت سازمانی را ارائه می دهد اما بسیار مقیاس پذیر است و هم در prem و هم در فضای ابری در دسترس است. همچنین به طور یکپارچه با محصولات موجود شخص ثالث مانند Google Workspace ، Office 365 و Okta ادغام می شود. مشتریان Foxpass را به دلیل پشتیبانی فنی 24 ساعته و 7 روزه خود ، به ویژه تماس های پشتیبانی تصویری زنده شان ، تحسین می کنند. به همین دلیل ، ما Foxpass Privileged Access Management را به عنوان یک راه حل قوی برای هر سازمانی که به دنبال امنیت PAM کاربر پسند و یکپارچه سازی و استقرار آسان است ، توصیه می کنیم.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطوح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل ششم PAM :

Hitachi ID

Systems Bravura Privilege
hitachi-id-pam

Hitachi ID Systems ارائه می دهد به راحتی قابل راه اندازی ، کاربر پسند ، راه حل های مدیریت و اعتبار. راه حل های آنها سازمان ها را قادر می سازد تا کنترل های داخلی را تقویت کرده و امنیت شبکه خود را تقویت کنند و همچنین هزینه های عملیاتی خود را با ارائه استقرار و مدیریت ابر کاهش دهند. Bravura Privilege ، راه حل PAM آنها ، کاربران ، برنامه ها و خدمات ممتاز را تضمین می کند. بسیار مقیاس پذیر است ، از بیش از یک میلیون تغییر رمز عبور هر روز در سراسر جهان پشتیبانی می کند.

Bravura Privilege گذرواژه ها را تصادفی می کند و آنها را در یک طاق رمزگذاری شده ذخیره می کند که از کاربران می خواهد قبل از دسترسی به آنها هویت خود را تأیید کنند. این راه حل ، دسترسی یکبار مصرف از قبل مجاز را اعمال می کند تا کاربران بتوانند به موقع به حساب های مهم دسترسی داشته باشند و در مواقعی که لازم نیست وارد سیستم نشوند. افزونه های ورود به سیستم به صورت خودکار از طریق یک افزونه مرورگر راه اندازی می شوند و همه درخواست ها و جلسات دسترسی با ضبط ویدئو و keylogging ثبت می شوند. این به مدیران اجازه می دهد تا فعالیت های حساب ممتاز را کاملاً مشاهده کنند. Bravura Privilege از اثر انگشت برنامه ویژه مبتنی بر عامل استفاده می کند و به طور خودکار کلیدهای یکبار مصرف را برای حذف اعتبار مشترک و ثابت می چرخاند و خطر نقض ناشی از سرقت اعتبار را کاهش می دهد. راه حل ها همچنین موارد دسترسی کاربران را ثبت می کند ،

Bravura Privilege Hitachi ID Systems چالش هماهنگی تغییرات رمز عبور و دسترسی به حساب های مشترک در چندین سیستم عامل را ساده می کند. این برنامه می تواند با همه سرویس گیرندگان ، سرورها ، سرپرستان ، سیستم عامل های مهمان ، پایگاه داده ها و برنامه های کاربردی ادغام شود و می تواند در محل یا در فضای ابری مستقر شود. این راه حل همه کاره مدیریت دسترسی قوی را برای هر شرکتی که به دنبال تامین تعداد زیادی حساب ممتاز است ، فراهم می کند.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل هفتم PAM :

JumpCloud

User Management with Cloud Directory Services
jump-cloud-pam

مدیریت کاربر JumpCloud با خدمات Cloud Directory به طور ایمن کاربران با سطح دسترسی ممتاز را به سیستم ها ، برنامه ها ، پرونده ها و شبکه های مهم متصل می کند. این برنامه به طور یکپارچه با Google Workload ، MS O365 و دایرکتوری های فعال در محل ادغام می شود. مدیریت کاربر JumpCloud از خدمات فهرست مبتنی بر ابر استفاده می کند ، که فشار منابع سیستم را کاهش می دهد و در عین حال مقیاس پذیری ابر را ارائه می دهد.

مدیریت کاربر JumpCloud تمام دسترسی به منابع کاربران را با یک ویژگی ورود MFA امن به تنهایی کنترل می کند که نیاز به گذرواژه های متعدد را کاهش داده و سطح تهدید را کاهش می دهد. پس از ورود به سیستم ، کاربران می توانند به همه ایستگاه های کاری و سرورها ، برنامه ها و سرویس ها و شبکه های ابری و پیش از دسترسی دسترسی پیدا کنند. مدیریت کاربر JumpCloud همچنین دارای گذرواژه قوی و مدیریت کلید SSH است ، با چرخش رمز عبور برای از بین بردن خطرات امنیتی مرتبط با گذرواژه های استاتیک. سرپرستان می توانند خط مشی هایی را برای پیچیدگی گذرواژه تنظیم کنند و برای نزدیک شدن به تاریخ انقضا و قفل های بی رحمانه هشدار دریافت کنند. از کنسول JumpCloud ، سرپرستان همچنین می توانند کاربران را ایجاد و مدیریت کنند و سطوح مختلف دسترسی و امتیاز را در صورت نیاز پیکربندی کنند. سرپرستان همچنین می توانند از ویژگی های کاربر برای تأیید هویت کاربران نهایی خود و نظارت بر رفتار دسترسی آنها استفاده کنند.

در 10 روز اول ، سازمان ها از مهندسان پشتیبانی فنی JumpCloud پشتیبانی زنده دریافت می کنند تا به آنها کمک کند تا در حل مشکلات موجود با سیستم عادت کنند. این راه حل بسیار مقیاس پذیر و انعطاف پذیر است و به طور یکپارچه با Google Workload و Azure AD ادغام می شود تا سازمان ها بتوانند دسترسی به خدمات مهم کارکنان شخص ثالث را مدیریت کنند. ما JumpCloud User Management را برای سازمانها و شرکتهای متوسطی که به دنبال راهنمای امن و راه حل مدیریت دسترسی هستند توصیه می کنیم.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM (مدیریت سطح دسترسی) سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل هشتم PAM :

One Identity

Safeguard
one-identity-pam

One Identity ارائه دهنده راه حل های امنیتی هویت محور است که برای کاهش سطح حمله سازمان ها از تهدیدهای داخلی و خارجی طراحی شده است. همه محصولات PAM One Identity به صورت ماژول یا به عنوان یک بسته یکپارچه در دسترس هستند ، به طوری که مشتریان می توانند قابلیت های جدیدی را بر اساس اقدامات موجود خود ایجاد کنند. راه حل حفاظتی آنها به سازمان ها این امکان را می دهد که حسابهای ممتاز را در تمام طول جلسه امن ، کنترل و حسابرسی کنند. این دستگاه دارای قابلیت های کشف و تأمین خودکار قدرتمند است که نظارت و رسیدگی به رفتارهای مشکوک یا غیرمجاز را برای مدیران آسان می کند.

راه حل حفاظتی One Identity

با راه حل حفاظتی One Identity ، کاربران می توانند از یک حساب واحد به منابع ممتاز و غیر ممتاز خود دسترسی پیدا کنند ، که این امر خطای ایجاد دسترسی را برطرف می کند. این امر همچنین فشار بار میز کار را کاهش می دهد و فرآیند اعطای اعتبارنامه های ممتاز را با توجه به نقش کاربر خودکار می کند. حسابهای ممتاز در یک طاق امن برای افزایش امنیت ، با احراز هویت متمرکز و SSO برای حفاظت بیشتر و افزایش کارایی ذخیره می شوند. Safeguard از یادگیری ماشین برای تجزیه و تحلیل فعالیت کاربر در زمان دسترسی و در طول جلسه استفاده می کند. همچنین ضبط کلیدها ، حرکت ماوس و پنجره های مشاهده شده به منظور تشخیص استفاده غیر مجاز از سیستم های تجاری مهم و افزایش پاسخگویی را ثبت می کند. مدیران می توانند این ضبط ها را از راه دور مرور کرده و مانند پایگاه داده برای رویدادهای خاص در جلسات جستجو کنند. آنها همچنین می توانند برای اهداف حاکمیت و انطباق استفاده شوند.

سطح احراز هویت

Safeguard سرپرستان را قادر می سازد تا سطح احراز هویت مورد نیاز هر کاربر را پیکربندی کنند ، از نیاز به اعتبار کامل تا محدود کردن دسترسی با تفویض دانه ای برای دسترسی به موقع یا کم امتیاز. این امر امنیت را بدون به خطر انداختن بهره وری کارکنان تضمین می کند. ابزارهای ضبط و تحلیل قدرتمند Safeguard این را به یک راه حل قوی PAM برای شرکتهای بزرگتر که به دنبال کنترل بیشتر بر فعالیتهای ممتاز هستند تبدیل کرده است.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل نهم PAM :

Thycotic

Secret Server
thycotic-pam

Thycotic توسط Gartner و Forrester به عنوان رهبر بازار در Privileged Access Management شناخته شده است. راه حل PA سرویس مخفی آنها حفاظت کامل را با وجود مجموعه ای قوی از ویژگی های امنیتی ، از کشف نقطه نهایی تا مدیریت رمز عبور تضمین می کند. سرویس مخفی در فضای ابری یا پیش پردازشی در دسترس است و به آن انعطاف پذیری می دهد تا همه شرکت ها را بدون توجه به وضعیت انتقال ابر ، ایمن کند.

سرور مخفی

سرور مخفی همه اعتبارنامه های ممتاز را در یک طاق متمرکز و رمزگذاری شده ذخیره می کند که کاربران فقط از طریق فرایند احراز هویت دو مرحله ای می توانند به آن دسترسی پیدا کنند. پس از تأیید ، کاربران فقط می توانند گذرواژه های مورد نیاز خود را برای مشاهده وظایف خود مشاهده کنند. از طریق یک پورتال مدیریت متمرکز ، سرپرستان می توانند امتیازاتی را برای دسترسی به موقع ارائه کرده و از بین ببرند و همچنین سیاست هایی را برای پیچیدگی گذرواژه و چرخش اعتبارنامه پیکربندی کنند. این رمزهای عبور ضعیف و ثابت را حذف می کند و خطر سرقت رمز عبور را کاهش می دهد. سرپرستان همچنین می توانند یک گردش کار سفارشی برای واگذاری درخواست های دسترسی ، از جمله برای اشخاص ثالث ، ایجاد کنند. قابلیتهای ضبط قدرتمند جلسات ، سازمانها را قادر می سازد تا فعالیتهای ممتاز را تحت نظر داشته باشند ، هم برای اطمینان از مطابقت و هم برای تشخیص منبع هرگونه فعالیت متقلبانه یا مشکوک.

روند ارتقاء صفر خرابی Thycotic

روند ارتقاء صفر خرابی Thycotic به شما امکان می دهد دسترسی مداوم به سرور مخفی را داشته باشید ، حتی در هنگام ارتقاء سیستم ، برای ایجاد اختلال در کاربران نهایی و اطمینان از اینکه حساب ها همیشه محافظت می شوند. از آنجایی که بسیاری از ویژگی های این راه حل با وجود اسکریپت نویسی به جای ارائه در خارج از جعبه در دسترس هستند ، مهم است که تیم های فناوری اطلاعات مشتریان از توانایی و منابع موجود برای ایجاد آنها برخوردار باشند. به طور کلی ، سرور مخفی یک راه حل قوی برای شرکتهایی است که به دنبال مدیریت متمرکز برای سیستم ها ، حساب ها و برنامه های مهم خود هستند.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

 • راه حل دهم PAM :

WALLIX

Bastion
wallix-pam

WALLIX یک فروشنده امنیت سایبری اروپایی است که در زمینه راه حل های مدیریت دسترسی و شناسایی برای حفاظت از زیرساخت های فناوری اطلاعات سازمان ها ، برنامه ها و داده ها تخصص دارد. Bastion راه حل ساده PAM WALLIX است که هم به عنوان نرم افزار و هم به عنوان یک وسیله مجازی یا فیزیکی در دسترس است. خرید اخیر Simarks از WALLIX باعث ارتقاء امتیاز Bastion و مدیریت تفویض اختیار (PEDM) برای ویندوز شده است و این قابلیت ها به عنوان یک نرم افزار نیز در دسترس هستند. استفاده از راه حل آسان است ، اما از نظر امنیت به خطر نمی افتد ، زیرا کنترل کامل دسترسی دسترسی ویژه خود را به سازمان ها ارائه می دهد.

Bastion همه رمزها و اسرار را در یک طاق امن رمزگذاری شده ذخیره می کند و نیازی به گذرواژه های متعدد برای هر کاربر ندارد. سازمانها می توانند از کنترل های امنیتی رمز عبور سطح بالا و مدیریت رمز عبور برنامه به برنامه برای کاهش خطر سرقت اعتبار استفاده کنند. قابلیت های PEDM Bastion به مدیران این امکان را می دهد که در صورت نیاز امتیازاتی را اعطا کنند تا رمزها هرگز ثابت نباشند و کاربران فقط بتوانند به حسابهای لازم برای انجام کارهای خود دسترسی پیدا کنند و خطر استفاده از مزایای بیش از حد را از بین ببرند. علاوه بر اعطای مجوزهای دسترسی ، مدیران می توانند با استفاده از مدیر دسترسی WALIX بر کلیه فعالیت های جلسه نظارت داشته باشند. این ابزار تجزیه و تحلیل پزشکی قانونی و قابلیت های جستجوی پیشرفته را ارائه می دهد تا مدیران بتوانند به سرعت ضبط شده فعالیتهای خاص را پیدا کرده و تشخیص تهدید را ساده و سریع کنند.

WALLIX Bastion هم در محل و هم در فضای ابری در دسترس است و آن را بسیار انعطاف پذیر می کند و به آن توانایی مقیاس بندی برای برآوردن نیازهای یک سازمان را می دهد. همچنین دسترسی از راه دور ایمن را از طریق هر مرورگر ارائه می دهد و جلسات از راه دور از همان سطح کنترل و نظارت جلسات داخلی بهره مند می شوند. این به مدیران اجازه می دهد تا از دسترسی به دسترسی و فعالیت های جلسه از هر نقطه نظارت کنند. به همین دلایل ، ما Bastion را به عنوان یک راه حل قوی PAM برای شرکت هایی که تعداد زیادی کارمند از راه دور دارند یا دفاتر در مکان های مختلف گسترش یافته اند ، توصیه می کنیم.

روبینا پردازش اکسین (روبیکو) ارائه دهنده راهکار های PAM سازمانی و پیاده سازی pam ایرانی

شرکت روبینا پردازش اکسین (روبیکو) مفتخر است به عنوان اولین شرکت در جنوب کشورمان ایران و جزو 4 شرکت ایرانی تولید کننده سامانه امنیتی PAM (Privilege Access Management) تحت عنوان IR-PAM باشد. سامانه PAM از نیازهای ضروری امنیتی هر سازمان محسوب می شود که می تواند ارتباطات از راه دور را به داخل سازمان و یا ارتباط داخلی با زیرساخت های حیاتی سازمان را راهبری کند و با ارائه بالاترین سطوح بازرسی، در صورت وقوع اتفاقات عمدی یا سهوی، در ریشه یابی مشکل و یا عملیات فارنزیک سازمان مورد استفاده قرار گیرد.

باعث افتخار ماست که شما نیز از کابران سامانه IR-PAM روبیکو باشید!