هدف از انجام تست نفوذ، sccm ، نرم افزار تست نفوذ پذیری شبکه، تست نفوذ شبکه، خوزستان، اهواز، شرکت روبینا پردازش اکسین، روبیکو، متخصص تست نفوذ

تست نفوذ، یک فرایند برنامه ریزی شده برای استفاده از آسیب پذیری ها جهت نفوذ به سرور، شبکه و یا منابع برنامه های کاربردی است. در حقیقت با این روش، یک شبکه ی کامپیوتری را از لحاظ امنیتی از طریق شبیه سازی حمله هکر مورد آزمایش قرار می دهند.

برای انجام تست نفوذ، می توان منابع داخلی مانند سیستم امنیتی میزبان و یا منابع خارجی مانند اتصالات سیستم های شرکت، به اینترنت متصل هدایت کرد.

تست نفوذ شامل تست داخلی و تست خارجی می باشد.

تست داخلی:

امروزه بیشتر سازمان ها و شرکت ها از شبکه داخلی یا lan استفاده می کنند. از این طریق بین تمامی منابع ارتباط برقرار می کند و همچنین می تواند برخی از منابع را به اشتراک بگذارد.

شبکه ی داخلی شامل تمامی کامپیوترها، روترها، سوئیچ ها، پرینترها و به طور کل همه ی دستگاه هایی است که در داخل سازمان قابل دسترسی هستند.

تست خارجی:

شبکه خارجی شامل دستگاه هایی مانند وب سرورها، میل سرورها و سرورهای DNS می باشد که از طریق اینترنت و یا بخش عمومی قابل دسترسی هستند.

میزان خطر این دستگاه ها به دلیل اتصال به اینترنت بیشتر است.

هدف از انجام تست نفوذ، sccm ، نرم افزار تست نفوذ پذیری شبکه، تست نفوذ شبکه، خوزستان، اهواز، شرکت روبینا پردازش اکسین، روبیکو، متخصص تست نفوذ

Sccm (System Center Configuration Manager)  از سری محصولات مدیریتی نرم افزارهای مایکروسافت محسوب می شود.

از مهم ترین وظایف این سرویس می توان به مدیریت، نصب نرم افزارها و سیستم عامل ها و بروزرسانی ها را برای کلاینت های شبکه، از راه دور به صورت مرکزی و مدیریت دستگاههای تلفن هوشمند مبتنی بر سیستم عامل ویندوز اشاره کرد. همچنین با استفاده از سرویس      Network Access Protection ، حفاظت از شبکه در برابر دسترسی های غیرمجاز را شامل می شود.

روبیکو با به کارگیری این محصول مدیریتی، سعی در آسانی مدیریت و دسترسی به شبکه را برای خود و سایرین در نظر دارد.